Kuchynské dizajny a trendy pre rok 2023

Aj keď neplánujeme kompletnú rekonštrukciu kuchyne, vždy nás zaujíma, ako správne zrenovovať skrinku a aké sú najlepšie farby kuchynských skriniek. A keď hovoríme o celkovej rekonštrukcii kuchyne, naša zvedavosť na najobľúbenejšie trendy kuchynských skriniek sa len zvyšuje. Trendy na rok 2023 sú nadčasové voľby, ktoré sú populárne už nejaký čas. Takže bez ohľadu na to, či prerábate celú kuchyňu, alebo chcete len aktualizovať jeden prvok, tieto trendy skriniek treba sledovať, ak chcete mať štýlový vzhľad, ktorý nebude o päť rokov vyzerať zastaralo.

Či už plánujete rekonštrukciu, prestavbu alebo len zmenu konfigurácie existujúceho priestoru, tieto trendy v kuchyni na rok 2023 vás budú inšpirovať pri navrhovaní.

Od našich kuchýň vyžadujeme veľa, pretože v súčasnosti sú viac ako kedykoľvek predtým najfunkčnejším priestorom v našich domovoch, ktorý poskytuje miesto na varenie, jedenie, prácu, odpočinok a zábavu. Všetky najnovšie kuchynské trendy sa starajú o poskytovanie najlepších dizajnových riešení na maximalizáciu kľúčových požiadaviek tohto všestranného priestoru.

Tu sú predpovedané kuchynské dizajny a nápady, ktoré budú v budúcom roku medzi majiteľmi domov veľmi populárne…

Kuchynské ostrovy

Kuchynské ostrovy sú jedným z prvkov interiéru, ktoré môžu pomôcť predať váš dom, považujú sa za výhodnú investíciu do každej kuchyne – preto sú vždy v kurze. Pre rok 2023 sa však kuchynské ostrovčeky vyvíjajú tak, aby sa stali ešte viac stredobodom pozornosti, pretože sú viac sociálne zamerané.

Dizajn kuchynských ostrovčekov v budúcom roku bude prispôsobený tak, aby zahŕňal viac miest na sedenie a zabezpečil tak, že priestor bude úplne inkluzívny, či už pri varení, zábave alebo len pri relaxácii s rodinou.

Kuchynský ostrov, ako už jeho názov napovedá, je centrálnym prvkom bez ohľadu na jeho veľkosť alebo štýl. Je v praktickej polohe, ktorá umožňuje využiť každý centimeter priestoru. Vďaka centralizácii priestoru na varenie alebo prípravu sa kuchyňa stáva oveľa spoločenskejšou, čo umožňuje kuchárovi rozprávať sa s ostatnými, keď pripravuje večeru, namiesto toho, aby stál chrbtom k rodine a priateľom.

Prírodné odtiene dreva

Vidíme taký dopyt po dreve v kuchyni, najmä po dubových variantoch. Vytváranie zaujímavých farebných príbehov pre kuchyňu pomocou hry s materiálom namiesto výberu farby. Vytiahnutie modrej, zelenej a ružovej farby z vnútra mramorov, žuly a iných povrchov pracovných dosiek je dokonalým spôsobom, ako vyvážiť teplo z dreva, pričom stále pôsobí dynamicky bez potreby maľovať farbou. Stačí zvoliť neutrálnu farbu stien, aby sa do popredia dostali drevené tóny skriniek a mäsiarskeho bloku.

Industriálna metalíza s kartáčovaným kovom

Od úchytiek až po nápady na striešky a ďalšie, kovové povrchové úpravy budú najvyhľadávanejším materiálom roku 2023. Kovy v podobných tónoch ponúkajú ucelený štýl, ako napríklad meď a zlato, ktoré sa dokonale spájajú vďaka teplým podtónom, alebo chladnejšie kovy, ako nikel a chróm, ktoré sa hodia k svetlejším farbám a moderným dizajnom kuchýň. Použitie príliš veľkého množstva rovnakého kovu môže pôsobiť jednorozmerne, preto sa uistite, že povrchová úprava, ktorú ste si vybrali, zodpovedá svojmu umiestneniu v kuchyni.

Lesklý chróm sa ukazuje ako menej populárny, niektoré návrhy uprednostňujú matnú čiernu, aby boli trochu nenápadnejšie. V roku 2023 však v kuchyniach naberajú na popularite tlmenejšie voľby kovu. Materiály ako cín, meď a brúsená mosadz pôsobia oveľa prirodzenejšie. Výber tlmenejšej možnosti pre vaše „kuchynské šperky“ môže skutočne zmeniť estetiku vašej kuchyne a dodať jej oveľa viac charakteru ako kedykoľvek predtým. Vzhľadom na to, že spotrebitelia si chcú vytvoriť úplne jedinečný kuchynský priestor, predpokladáme, že v roku 2023 budú uprednostňované zlato, meď a mosadz, ktoré pridávajú malé, sofistikované akcenty, ktoré celkovo vytvárajú obrovský rozdiel . Zvážte mosadzné úchytky skriniek, medené kohútiky a doplnky v zlatom odtieni, ako sú kanvice a úložné priestory, aby ste tieto nenápadné doplnky bez námahy začlenili do svojho priestoru.

Dosky z prierodných materiálov

Pre organizované kuchynské dosky budúcnosti sú dôležité premyslené materiály. Prírodný kameň je pre mnohých majiteľov domov nadčasovou voľbou, pričom pracovné dosky z kremeňa a mramoru zostanú pevnými favoritmi aj v roku 2023. Prírodný kameň, preslávený svojou kvalitnou povrchovou úpravou a neuveriteľnou všestrannosťou, funguje v tradičných aj moderných kuchyniach. Od pracovných dosiek až po striešky, existuje obrovské množstvo možností, ktoré sa hodia pre akýkoľvek štýl kuchyne.

Mramor je stále veľmi žiadaný, predpokladáme, že tento trend ešte nejaký čas pretrvá. Vo svojom konečnom vzhľade pôsobí tak nadčasovo a klasicky. Je úžasne krásny a plný charakteru a šarmu, môžete urobiť také pôsobivé vyhlásenie použitím mramoru správnym spôsobom, alebo dokonca ako skrytý moment v rámci špajze alebo raňajkovej komody.

Domácke prvky

Kuchyne získavajú späť zažitý, domácky vzhľad, už sa nehanbia za to, že nie sú denne hodné výstavnej domácnosti – pretože ako najrušnejší a najfunkčnejší priestor v dome je ťažké vždy dodržiavať túto úroveň dokonalosti. To neznamená, že už nechceme krásne usporiadané kuchyne, znamená to len, že je tu priestor na to, aby bolo vidieť trochu viac reality a pohodlia. Keď sa zamyslíme nad poslednými rokmi, pohodlie je teraz viac ako kedykoľvek predtým v popredí záujmu ľudí. V dôsledku toho sa kuchyne vyvíjajú tak, aby zahŕňali nostalgické detaily a domáce prvky. Zaznamenali sme nárast požiadaviek na knižnice s vystavenými osobnými vecami a tradičné veľké farmárske drezy s kvalitnými drezovými sukňami, ktoré dodávajú kuchyniam toľko osobitosti a tepla.

Do roku 2023 je badateľný odklon od nablýskaného štýlu výstavných domov, ktorý sme videli v posledných rokoch,. Po niekoľkých rokoch, keď majitelia domov zostávali viac doma, si uvedomujú praktickosť a funkčnosť svojich kuchýň a neboja sa, aby to odrážali vo svojej prezentácii.

Kuchyňa funguje ako srdce domu a podľa toho by mala byť aj postavená. Do kuchyne by sa mala zmestiť celá rodina s dostatkom pohodlného a útulného sedenia na stretávanie sa a oddych. Mnohí majitelia domov berú do úvahy aj domácich miláčikov a ich potreby a budujú stanice na kŕmenie a napájanie pre chlpatých priateľov – zabezpečujú, aby srdce domu bolo dokonalé pre všetkých členov rodiny.

Začlenenie ďalších kusov mimo hlavného nábytku priestoru je zábavný spôsob, ako dodať kuchyni osobnosť,“ navrhuje Melissa. „Starožitnosti, rodinné pamiatky a jedinečné vintage predmety sa stávajú veľmi populárnymi na miešanie so štandardnými kusmi skríň.

Návrat hore