Ako sa starať o vonkajší nábytok počas zimy

Počas letných mesiacov určite využívate svoj vonkajší nábytok na terase naplno, ale ak sa blíži zima, musíte sa uistiť, že je váš nábytok správne ošetrený a chránený pred týmto chladným a drsným obdobím.

Väčšinu kusov vonkajšieho nábytku je potrebné uskladniť aj počas zimy. Dokonca aj nábytok, ktorý ste si kúpili s vedomím, že je ošetrený tak, aby bol odolný voči poveternostným vplyvom a zime, je potrebné ošetriť, vyčistiť a následne udržiavať, aby bol bezpečný. Je to najlepší spôsob, ako ochrániť svoju investíciu a kvalitu nábytku, aby ste ho mohli naplno využívať v lete alebo v pohodlí počas zimy.

Starostlivosť o drevený nábytok

Na čistenie dreveného nábytku je ideálne použiť čistiace prostriedky obsahujúce olej v kombinácii s vodou, potom opláchnuť a nechať uschnúť. Ak sú na nábytku škvrny, ktoré sa ťažko odstraňujú, pripravte si zmes z 1 šálky čpavku, 1/2 šálky octu, 1/4 šálky jedlej sódy a 3 litrov vody. Škvrny vyčistite mäkkou kefou, potom ich opláchnite a nechajte úplne vyschnúť. Najdôležitejším krokom pri príprave nábytku na uskladnenie je jeho vyčistenie a vysušenie. Vlhkosť a nečistoty ponechané na nábytku môžu počas zimných mesiacov spôsobiť rast a tvorbu plesní. Plesne môžu veľmi rýchlo rásť a šíriť sa, takže keď budete v lete opäť pripravení používať svoj vonkajší nábytok, môže byť v zlom stave.

Ostatný nábytok

Starostlivosť o nábytok vyrobený z prútia, kovaného železa, pletiva alebo plastu je podstatne jednoduchšia. Jednoducho ho vyčistite mydlom alebo prostriedkom na umývanie riadu a vodou.

Návrat hore